HABILIS (łac. „sprawny” ) – innowacja i profilaktyka
Główną specjalizacją firmy jest pomoc w odzyskiwaniu sprawności pacjentom po udarze mózgu w zakresie funkcji kończyny górnej oraz chodu na każdym etapie choroby.
W swoim podejściu do pacjentów łączymy wiedzę kliniczną, innowacyjną ortotykę oraz wieloletnią praktykę aby zmaksymalizować skuteczność i efektywność fizjoterapii neurologicznej.
Firma Habilis jest prekursorem nowych standardów szczególnie w usprawnianiu kończyny górnej chorych po udarze mózgu, których główną innowacją są dynamiczne ortezy Saebo umożliwiające używanie ręki do chwytania podczas ćwiczeń mimo spastyczności.
mgr Jacek Czarnek
Specjalista Fizjoterapii
Międzynarodowy Terapeuta metody PNF i koncepcji Bobath.
Absolwent Międzynarodowego Programu PNF w Kaiser Fundation Rehabilitation Center Vallejo w USA. Prekursor i jedyny instruktor terapii z ortezami firmy Saebo w Polsce (ortezy: SaeboFlex, SaeboReach, SaeboGlove).
Właściciel firmy HABILIS, której misją jest pomoc pacjentom po udarze w odzyskaniu maksymalnej sprawności w zakresie używania ręki oraz chodzenia.
Twórca i właściciel platformy e-learningowej www.jakćwiczyć.pl
Od 20 lat specjalizuje się w fizjoterapii pacjentów po udarach mózgu ze szczególnym uwzględnieniem przywracania funkcji chwytania i używania kończyną górną oraz doskonalenia jakości chodu. W swojej pracy wykorzystuje innowacyjne rozwiązania takie jak dynamiczna orteza SaeboFlex i indywidualna orteza na stopę HabilisAFO.
Autor poradnika online „Ręka niedowładna po udarze. Jakich zagrożeń unikać, co trzeba wiedzieć i jak ćwiczyć?
Julia Okrasa
Terapeutka zajęciowa
Absolwentka Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku terapia zajęciowa.
Doświadczenie kliniczne w terapii pacjentów po udarach mózgu zdobywała w trakcie pracy w ośrodku rehabilitacji neurologicznej oraz podczas zajęć klinicznych i praktyk realizowanych w warszawskich szpitalach i ośrodkach rehabilitacji. W ramach pracy magisterskiej prowadziła badania na pacjentach po udarze mózgu.
Swoją wiedzę i kompetencje poszerza uczestnicząc także w różnego rodzaju kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych.
mgr Agnieszka Głowacka
Fizjoterapeuta
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie w planowaniu
i prowadzeniu kompleksowej fizjoterapii zbiera pracując w Instytucie Psychiatrii i Neurologii
w Warszawie na oddziale rehabilitacji neurologicznej. Poprzednio pracowała z pacjentami neurologicznymi w ramach rehabilitacji domowej w Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego oraz w przychodni CKR.
Nieustannie poszerza swoją wiedzę na szkoleniach, obecnie są to kursy IBITA Bobath oraz
„Intensywna funkcjonalna fizjoterapia dorosłych chorych po uszkodzeniu mózgu”. W przeszłości Masaż Tkanek Głębokich i „Badanie, strategie terapii i dokumentacja w fizjoterapii neurologicznej”.
mgr Aleksandra Podgródna
Neurologopeda
Absolwentka logopedii ogólnej i klinicznej na Uniwersytecie Warszawskim.
Obecnie pracuje jako neurologopeda w II Klinice Neurologicznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Doświadczenie kliniczne w zakresie diagnostyki i terapii logopedycznej w chorobach neurologicznych u dorosłych zdobywała podczas licznych praktyk oraz pracy na oddziałach rehabilitacyjnych w szpitalach, poradniach oraz specjalistycznych szkoleniach i kursach w całej Polsce.
W swojej codziennej pracy prowadzi terapię neurologopedyczną pacjentów z afazją, dyzartrią oraz dysfagią, która polega na przywróceniu zdolności językowych, mowy oraz połykania.
Bartosz Mogiła
Trener boksu, specjalista w treningu funkcjonalnym, motorycznym i wytrzymałościowym.
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku wychowanie fizyczne. Trener boksu posiadający licencję Polskiego Związku Bokserskiego.
Uczestnik wielu szkoleń i konwencji w tym prestiżowego Advanced Instructor Module w Pradze. Trener personalny i certyfikowany instruktor Les Mills.
Od kilku lat prowadzi także zajęcia boksu terapeutycznego z pacjentami z niedowładem połowiczym, w szczególności po udarach mózgu.
Swoje kompetencje stale rozwija uczestnicząc w licznych szkoleniach, wykładach naukowych i kursach z zakresu wsparcia funkcjonalnego organizmu i dietetyki.